/ Нови Сад, петак, 03.02.2023

Завршени радови на санацији дела зграде Скупштине АПВ

Радови на санацији оштећења дела зграде Скупштине Аутономне покрајине Војводине, насталог услед изградње јавне гараже у непосредној близини, завршени су за дванаест дана.

Радове вредне 841.750 динара финансирао је инвеститор изградње јавне гараже „Гаража Бановина“.

Након што је у децембру 2022. године Факултет техничких наука – Департман за грађевинарство и геодезију израдио Елаборат о насталој штети и мерама санације, надлежна Управа за заједничке послове покрајинских органа закључила је са инвеститором уговор о извођењу радова на санацији оштећења.

Изведени су следећи радови: чишћење дилатација, уклањање малтера, формирање нових дилатација, завршна обрада зидова, уградња одговарајућих лајсни, бојење зидова и поправка лифта.

Истовремено, надлежни из Управе за заједничке послове покрајинских органа наставиће са активностима на праћењу стања зграде током радова на изградњи гараже и предузимаће мере на заштити објекта са стручном подршком Факултета техничких наука.