/ , петак, 09.11.2007

Синиша Лазић положио камен темељац за изградњу фабрике ”МАЦОМ” у Ириргу

Нови сад, 9. новембар – Покрајинскисекретар за привреду Синиша Лазић данас је положио камен темељац за нову производну халу предузећа «МАЦОМ» д.о.о.уиндустријској зони у Иригу, која ће  производитидрвене патосе и амбалажу за воће и поврће. У изградњу прве греенфиелдинвестиције у овој општини  биће уложено  два милиона евра, од чега је 200 хиљада евраиздвојено из средстава НИП-а Републике Србије, 50 одсто од укупне вредности донираћеиталијанска Агенција за развој преко Банке Интеса, док ће 40 одсто уложитифирма «МАЦОМ».
СекретарЛазић је након полагања камена темељца рекао да је Покрајински секретаријатза привреду прошле године на иницијативу локалне самоуправе у Иригу инвестираооко 30 милиона динара за увођење електроенергетских прикључака у индустријскузону у Ириргу. Осим тога, подсетио је Синиша Лазић до сада је у инфарструктурноопремање општине Ириг покрајинска Влада уложила око 350 милиона динара, и наоснову ових улагања првукли смо неколико страних инвеститора из Холандије иСловеније, а надамо се да ћемо их са новим улагањима још више привући.Када је упитању фабрика «МАЦОМ», нагласио је Синиша Лазић, у њој ће се производитидрвене гајбе за воће и поврће, а бавиће се услугама међународног и унутрашњегтранспорта. Завршетак радова планира се током маја месеца следеће године, а уовој фабрици  ће се запослити око 100људи, чиме се ствара иницијална капсула за привлачење нових страних улагача уову војвођанску општину.