/ Нови Сад, уторак, 14.11.2006

Синиша Лазић примио председника Синдиката запослених у саобраћају Миланка Грбића

Нови Сад, 14. новембар – Покрајински секретар за привредуСиниша Лазић и помоћник секретара у Сектору за саобраћај и телекомуникације,Синиша Исаков, разговарали су данас са председником Синдиката запослених усаобраћају и везама Војводине, Миланком Грбићем о  проблемима запослених у саобраћајној делатности, односно удрумском саобраћају, превозу робе и путника у АП Војводини.Тешкоће са којима су суочени делатници у овој области сунепостојање функционалне институције која би се бавила проблематиком у овојобласти у Војводини, недовољан број саобраћајних инспекција, нелојалнаконкуренција, «дивљи превозници» и други, услед чега трпе и радници и држава,рекао је Грбић и подсетио да се овај Синдикат више пута обраћао Министарству закапиталне инвестиције.
Секретар за привреду Синиша Лазић се заложио за формирањепокрајинских институција у складу са новим Уставом, које би се на функционаланначин бринуле о управљању путном инфраструктуром и саобраћајем у АПВојводини. На састанку је предложено да се у што краћем року артикулишуинтереси синдиката, возача и других саобраћајних струка, те да ће Покрајинскисекретаријат за привреду подржати настојања запослених у области саобраћајакако би се превазишле актуелне тешкоће у овој области и тако заштитио јавниинтерес грађана.