Picture of the authorPicture of the author
/ Нови Сад, петак, 29.11.2013

Славиша Грујић отворио Фестивал студентског позоришта

28112013_Grujic_festival 04

Читај ми

Читај ми
AA

У Мултимедијалном центру Академије уметности у Новом Саду, потпредседник Владе АП Војводине и покрајински секретар за културу и јавно информисање Славиша Грујић свечано је отворио Фестивал студентског позоришта. Одмах након свечаног отварања приказана је и прва представа на Фестивалу, „Буре Барута“ Дејана Дуковског у извођењу студената треће године глуме Академије уметности у Новом Саду, у класи проф. Бориса Исаковића и вишег стр. сар. Миљана Војновића.

Уз подршку Покрајинског секретаријата за културу и јавно информисање и Градске управе за културу Града Новог Сада, Академија уметности у Новом Саду се по први пут представља као домаћин Фестивала студентског позоришта. У сарадњи са Српским народним позориштем у Новом Саду, у којем ће се приказати највећи број студентских представа, Фестивал студентског позоришта ће се одржати у периоду од 28. новембра до 1. децембра 2013. године.

Отварајући фестивал потпредседник Владе Славиша Грујић је рекао да подршка манифестацијама и фестивалима, који промовишу регионалну сарадњу, шире видике,познанства и знања је нешто што подразумева нашу подршку.“Као неко ко је и сам завршио Академију у иностранству, желим да вам кажем да је то велико искуство и знање и велика предност што на новосадској Академији ради права „артљерија“ професора, уважених не само код нас већ и изван наших граница, код којих се много учи, али се и научи. Током наредних неколико дана,колико фестивал траје имаћете прилику да се упознате са колегама из региона бивше Југославије и да проширите своја знања, размените искуства,проширите видике и границе,како би сте заједно укрстили различите стилове које имате. Сваки корак даље и више је нешто,што се и даље сматра културом и зато смо ми ту да вам у тим корацима помогнемо“ рекао је на крају излагања секретар Славиша Грујић.

На Фестивалу студентског позоришта публика ће имати прилику да види остварења младих глумаца и редитеља који нам долазе из региона бивше Југославије и то са Академије за гледалишче, радио, филм ин телевизијо у Љубљани (Словенија), Академије драмске умјетности у Загребу (Хрватска), Академије сценских умјетности у Сарајеву (Босна и Херцеговина), Факултета драмских умјетности на Цетињу (Црна Гора), Факултета за драмски уметности у Скопљу (Македонија), Факултета драмских уметности у Београду (Србија), Свеучилишта у Ријеци (Хрватска) и домаћина Академије уметности у Новом Саду. Осим званичног програма који ће се дешавати на Камерној сцени и сцени „Пера Добриновић“ у Српском народном позоришту, Фестивал ће имати и Офф програм у Мултимедијалом центру Академије уметности у раним поподневним сатима који ће, између осталог, угостити реномираног глумца и професора Свеучилишта у Ријеци, Радета Шербеџију.

fixed-img