/ Нови Сад, петак, 27.10.2006

Свечани пријем за најуспешније спортисте

Нови Сад, 26. октобар – Покрајински секретаријат за спорт и омладину наградио је најбоље спортисте и тренере. На данашњем пријему у Извршном већу, њима су уручене скромне новчане наградеУ име Извршног већа и Покрајинског секретаријата за спорт и омладину, спортисте и тренере је поздравио саветник покрајинског секретара за спорт и омладину Милорад Докманац, који је уједно и савезни селектор рвачке репрезентације.  Докманац је подсетио да су Правилником Покрајинског секретаријата за спорт и омладину, који је усвојило Извршно веће АП Војводине, првог јануара ове године, утврђена мерила за награђивање спортиста и тренера. На основу постигнутих резултата, највећу новчану награду у висини од 56 хиљада динара добио је Златко Кеслер, за освојено прво место на Светском првенству у стоном тенису за инвалиде. Награда од 33.800 динара припала је Снежани Перић, за освојено треће место на Светском првенству у каратеу, а њеном тренеру Зорану Јерковићу припала је половина награде у износу од 16.900 динара.  Тренеру Ивана Ленђера, који је освојио прво место на Светском јуниорском првенству у пливању, Дејану Пејиновићу припало је 38,500 динара, док је Владимиру Ристићу, тренеру Чабе Силађија, који је освојио друго место на Светском јуниорском првенству у пливању, додељено 15.500 динара. Драган Грбић, тренер Бранкице Зарић, која је освојила прво место на Светском јуниорском првенству у стрељаштву, награђен је са 38.700 динара.