/ Нови Сад, среда, 08.11.2006

Свечано отворен 15. салон урбанизма

Нови Сад, 8.новембар– У новосадском Спортском и пословном центру СПЕНС, у галерији “Мацут&рдqуо;, данасје свечано отворен 15. Салон урбабнизма, на коме са својим радовима учествују  урбанисти, планери, пројектанти, стручњаци изјавних и урбанистичких предузећа у Србији, као и гости из Пољске, РепубликеМађарске, Босне и Херцеговине и Црне Горе. На свечаности отварања премијернепоставке 15. салона којим је обележен и Светски дан урбанизма 8. новембар, говорилису покрајински секретар за архитектуру, урбанизам и градитељство ВладимирЗеленовић, државни секретар у Минстарству за капиталне инвестиције Милан Миљковић,као и градоначелница Новог Сада Маја Гојковић.Покрајински секретар за архитектуру,урбанизам и градитељство Владимир Зеленовић рекао је да Извршно веће, Покрајинскизавод за урбанизам и све друге институције у области урбанизма и просторногпланирања, настоје да што обезбеде ефикасну израду квалитених просторнихпланова, примењујући највише стандарде у планирању, уређивању и развоју градоваи градиских површина у Војводини.Организатори овог скупа на коме су изложенирадови 150 учесника,  а који се први пут премијерноодржава у Новом Саду, су Удружење урбаниста Србије и Војвођанско удржењеурбаниста а после Новог Сада, поставка ће обићи и друге градове у Србији.