/ Нови Сад, среда, 06.06.2007

У Грацу почео семинар за предсатвнике локалних самоуправа из Војводине

Грац/Нови Сад, 6. јун – На основу Споразума о сарадњи између АП Војводине и аустријскепокрајине Штајерске, и након недавне најаве председника Извршног већа АПВојводине мр Бојана Пајтића, у организацији Канцеларије за европске послове,почео је семинар за представнике неких војвођанских локалних самоуправа.Семинар су отворили Лудвиг Радер, шеф Одсека за европске и спољне послове ВладеШтајерске, Предраг Новиков, директор Канцеларије за европске послове, као ипокрајински секретар за привреду Синиша Лазић.Циљ овог семинара је да се на најбољи начин искористешансе које локалним срединама пружају предприступни фондови, као и партнерствоса регијама и градовима из Европске уније. Постојећим Споразумом између ИВ АПВојводине и Штајерске, дефинисан је добар оквир за јачање те сарадње, рекаоје Предраг Новиков у поздравном обраћању.
Тродневни семинар "Модерно управљање градовима иопштинама у Европској унији", овог пута похађају представници Чоке,Ковачице, Сремских Карловаца, Бечеја, Ирига, Бача, Титела и Инђије, као ипредставник ИВ АП Војводине. Просторно и регионално планирање, значај туризма,улога општина у развојном систему ЕУ, управљање европским фондовима икреирање пројеката, само су неке од тема које ће експерти Владе Штајерскепредставити у наредним данима.