/ Нови Сад, понедељак, 17.09.2007

У Извршном већу отворена изложба ”Пољска-иконе архитектуре”

Нови Сад, 17. септембар – У холу зградеИзвршног већа Војводине др Габор Лоди, потпредседник војвођанске владе, отворио је вечерас изложбу "Пољска – иконеархитектуре" посвећену пољској архитектури и градитељству после 1989. године.Поред Извршног већа и Покрајинског секретаријата за архитектуру, урбанизам и градитељство, покровитељи ове значајне изложбе су Амбасада РепубликеПољске у Београду, Министарство иностраних послова Републике Пољске и пољскиархитектонски магазин "Архитектура и градитељство".- Надамо се да ће овазначајна изложба на којој ћемо упознати двадесет најуспелијих пројекта архитектуре уПољској, као и инспиративни амбијент здања Извршног већа пружити нове идеје инашим градитељима, јер је и Нови Сад постао једновелико градилиште – рекао је потпредседник Извршног већа, др Габор Лоди.  Присутнима су се обратили и покрајински секретарза архитектуру, урбанизам и градитељство Владимир Зеленовић и Јацек Ленарт, чланжирија конкурса за избор најкарактеристичнијих и најатрактивнијих грађевинаизграђених у Пољској после 1989.
  Амбасадор Републике Пољске у Београду,његова екселенција Маћеј Шимањски рекао је да је ова изложба још једнаприлика да се сусретну пријатељи из Војводине, Србије и Пољске и да уживају уизванредном простору здања Бановине, као и у самој изложби која нуди најбољеидеје и радове пољских архитеката и градитеља.