/ Нови Сад, петак, 02.11.2007

У Канцеларији за европске послове одржан курс обуке за рад на рачунару намењен незапосленима

Нови Сад, 2. новембар – У организацији Канцеларије за европске пословеодржан је курс за рад на рачунару намењен незапосленима али и другимзаинтересованим грађанима. На рачунарима, које је донирала Фондација АБФ каоједан од видова сарадње Канцеларије за европске послове и шведске покрајинеХаланд, почела је обука «информатичког описмењавања» као начин за стицањедодатних квалификација и побољшавања могућности за проналажење запослења.У оквиру Канцеларије за европскепослове ради Едукативни центар посвећен првенствено незапосленима, особама саинвалидитетом и младима, али и свима који праве прве кораке у свету рачунараили желе да продубе своје знање у познавању енглеског језика.   Посебан акценату раду центра дат је обуци представника локалних самоуправа и раду на израдипројеката намењених учешћу на конкурсима претприступних фондова ЕУ.