/ Нови Сад, петак, 15.09.2006

У Скупштини АПВ одржан семинар ”Тиме схаринг модел”

Нови Сад 5. септембар – У Скупштини АП Војводине одржан је данас семинар "Тиме схаринг модел" који је у организацији Покрајинског секретаријата за информације и Медиа арт сервиса окупио представнике медија – РТВ емитера из Новог Сада и читаве ВојводинеНови Сад 5. септембар – У Скупштини АП Војводине одржан је данас семинар "Тиме схаринг модел" који је у организацији Покрајинског секретаријата за информације и Медиа арт сервиса окупио представнике медија – РТВ емитера из Новог Сада и читаве Војводине. Семинар о Тајм шерингу отворио је покрајински секретар за информације Милорад Ђурић, који је рекао да Извршно веће и секретаријат за информације настављају са програмом помоћи и едукације медија у Војводини. Семинар о Тајм шерингу, као и претходни посвећен проблемима легализације медија, изазвао је велики интерес и наишао на добар пријем у војвођанским медијима. Покрајински секретар за информације рекао је да уређење медијског простора изискује не само познавање свих законских процедура него и рационалнији приступ трошковима и начину емитовања. Један од могућих модела рационалне поделе трошкова и технолошких капацитета радио и ТВ емитера је и модел тајм шеринга. Надамо се да ће медијске куће из наше покрајине успети да пронађу најбоља решења за сопствене потребе како би на конкурсима за расподелу фреквенција на локалном нивоу обезбедили успех и за себе и за све слушаоце програма. Регулација медијског простора треба да донесе кавлиетну понуду и што бољи програм и на покрајинском и на локалном нивоу, а медијске куће треба да у оквру својих економских интереса обезбеде најбољи програмски садржај, а један од начина да им у томе помогнемо су овакви семинари, рекао је између осталог покрајински секретар за информације, Милорад Ђурић.
Семинар који има стручни и едукативни карактер представиће тајм шеринг модел поделе времена у коришћењу једне радио фреквенције или ТВ канала, између више локалних и регионалних емитера. Тајм шеринг је један од начина за добијање фреквенција на конкурсу РРА. Поред суорганизатора, Медиа Арт Интернационал у раду семинара "Тиме схаринг Модел" учествовали су и представници Републичке Радидифузне агенције, Новосадска новинарска школа, медијских сервиса ИРЕX- промедиа и ПроХелветиа и ЕЛТА.