/ Нови Сад, петак, 16.11.2007

У Скупштини АПВ одржана промоција књиге Живорада Ковачевића Америка и распад Југославије

Нови Сад, 15. новембар – Председник Скупштине АП Војводине Бојан Костреш отворио је данас у Скупштини Војводине промоцију књиге аутора Живорада Ковачевића, председника Европског покрета у Србији, "Америка и распад Југославије". Председник Костреш је истакао да је Скупштина Војводине увек отворена за људе и пројекте који доприносе развоју грађанског друштва у Војводини и Србији.  "Књига господина Ковачевића је сасвим сигурносведочанство и анализа догађаја с почетка деведесетих година и веома је важнода таква сведочења изађу пред лице јавности" рекао је Костреш и додао да ће Скупштина Војводине и убудућности подржати овакве идеје. Аутор књиге Живорад Ковачевић рекао је да јекњига "Америка и распад Југославије" покушај да се прикаже једанаспект процеса распада Југославије и улоге међународне заједнице у том процесу,посебно Сједињених америчких држава  "Ову књигу сам посветио трећој генерацији,деци наше деце, да виде колико је неодговорна била политика њихових дека ибака, која је успела, за историјски врло кратко време, да од једне лепе и мирнеземље начини разбојиште и гробље" истакао је Ковачевић и додао да је уверен даипак долази једна образована, са светом повезана генерација, која разуме иприча једну потпуно другу причу.
 На промоцији књиге, поред аутора Живорада Ковачевића ипредседника војвођанске Скупштине Бојана Костреша, говорили су и директор Центра за регионализам Александар Попов, Иво Висковић професорФакултета политичких наука Универзитета у Београду и саветник председника Извршног већа АП Војводине Дејан Јанча.