/ , среда, 18.04.2007

Умбрија и Војводина заједно пред европским фондовима

НовиСад, Перуђа, Италија, 18. април – На позив италијанскерегије Умбрија, у Перуђи бораве представници Канцеларије за европске послове.Једна од тема састанака су креирање заједничких пројеката којима ће секонкурисати код фондова Европске уније.
-Сарадња Војводине и Умбрије је већ забележила значајне резултате у многимобластима. Сетимо се успешне прошлогодишње манифестације “Умбриа-јазз&рдqуо; -једног од најпознатијих међународних фестивала џез музике, као и бројнесусрете привредника. Током наше посете Перуђи представили смо неке одпројеката са којима желимо да ојачамо сарадњу са овом регијом. Навешћу самонеколико иницијатива:   Покрајинскисекретаријат за енергетику и минералне сировине предложио је пројекат окоришћењу геотермалних ресурса АП Војводине и геодиверзитетом Фрушке горе, аПокрајински секретаријат за спорт и омладину послао је предлоге усмерене најачање позиције младих и омладинске политике у оквиру локалних самоуправа на територији Војводине, као и напоспешивање позитивних облика организовања младих, побољшање услова  за бављење физичким активностима и приближавање спортске културе младима. Друштво учитеља Новог Сада предложило је пројекте за унапређење наставе иваннаставних активности у основним школама као и за побољшање положаја наставног особља, докје  СОС &рдqуо;Дечије село&рдqуо; предложило  оснивање радионица са терапијским ефектима. Општина Бечеј предлаже заштиту природних резервата, а покрајинскиЗавод за заштиту споменика културе рестаурацију верских објеката у Војводини. Национални парк Фрушка гора има  бројне пројекте заунапређење услова пословања. Своје пројекте предолижили су и Покрајински секретаријат за заштиту животне средине иЈугословенско удружење за водно право, истакла је Ивана чурица из Канцеларијеза европске послове.