/ Нови Сад, петак, 18.05.2007

Унапређење даље сарадње АП Војводине и Истарске жупаније

Нови Сад, 18. мај – Постојећа регионалнасарадња између покрајине Војводине и Истарске жупаније, озваниченапотписивањем Протокола о сарадњи из 2000-те године, наставиће се кроз појединачноповезивање наших градова, што је логичан след позитивних искустава које смо досада имали. Ово је једна од констатација данашњег сусрета  у Извршном већу АП Војводине, где су се назаједничкој конференцији за новинаре, представницима медија обратили – домаћинииспред Покрајине – потпредседник Извршног већа Душан Јаковљев и заменик покрајинског секретара за образовање икултуру Роберт Колар и представници Истарске жупаније и града Пуле, коју јепредводио Фабрицијо Радин, заменик градоначелника Пуле, задужен замањине.Повод данашњег сусрета, који је обухватио  промоцију града Пуле, као највећег центра ипривреднотуристичког средишта Истарске жупаније, било је унапређење даљеекономске, привредне и културне сарадње. Могућности за то чине потенцијаликоје обе стране поседују, а огледају се у великом броју појединачних пословних интереса, који владају у областипривреде, интересантној туристичкој понуди, на пољу културе, а у скоројбудућности и кроз остваривање универзитетске сарадње, јер је Пула од скоро и универзитетски град.Успеху сарадње, како је заједнички истакнуто, доприноси и мултикултуралнообележје наших средина које чини да смо увек у предности када је реч омогућностима за повезивање са другим регионима.  Новинарима је посебно представљен  предстојећи 54. Филмски фестивал хрватскогфилма у Пулској арени, који уз новосадски Егзит чини окосницу међународнихкултурних дешавања у нашем окружењу, а за чије праћење је новинарима упућенсрдачан позив.