/ Нови Сад, среда, 08.11.2006

Уручено просветно признање ”Др Ђорђе Натошевић”

Нови Сад, 8. новембар -Признање "Др Ђорђе Натошевић" за остварене изузетне резултате у образовном и васпитном раду,организацији рада, афирмацији идеје суживота и уважавања различитости, зашколску 2005/2006.годину, додељно је данас, на Дан просветних радника, ПензешАнамарији, професору немачког језика у Филолошкој гимназији ''Деже Костолањи''у Суботици, Предшколској установи ''Бамби'' у Кули, Основној школи ''Младост''у Томашевцу, Гимназији ''Јован Јовановић Змај'' у Новом Саду и Карловачкојгимназији.Лауреатима је признање уручила проф. др Светлана Лукић,председник Одбора за образовање, културу, науку и спорт Скупштине Војводине итом приликом је казала да образовање представља универзалну делатност одпресудног значаја за развој једног друштва, очување културе и неговањетрадиције.- Носиоци образовне делатности заслужују посебно поштовање,због тога што за свој рад налазе мотивацију у љубави према младима и послукојим се баве, а не у материјалној сатисфакцији – рекла је проф. др СветланаЛукић и изразила наду да ће покрајинско Извршно веће и Скупштина Војводине убудућности издвајати више средстава за подизање квалитета образовања,модернизацију наставних учила и побољшање стандарда просветних радника.        Покрајински секретар за образовање икултуру др Золтан Јегеш честитао је свим просветарима њихов празник – Данпросветних радника и изразио задовољство што присуствује свечаности којапрославља највећа достигнућа војвођанске просвете.- Стање у просвети још увек није на нивоу који ова значајнаобласт заслушује. Покрајински секретаријат за образовање и културу, доделомпризнања "Др Ђорђе Натошевић"  жели да ода признање свим наставницима којису део свог живота посветили раду на развоју нових поколења – рекао је дрЗолтан Јегеш. Признање"Др Ђорђе Натошевић" установљено је одлуком Скупштине АП Војводине иове године додељено је једанаести пут. За признање је конкурисало 20кандидата. Признање се састоји од повеље, плакете и новчаног износа. Новчаниизнос признања је 100 хиљада за појединце и 200 хиљада динара за установе.