/ Нови Сад, понедељак, 27.11.2006

Успешно реализована представа СНП-а и позоришта из Женеве

Нови Сад, 26.новембар – Председник Извршног већа АП Војводине мр Бојан Пајтић и заменикпокрајинског секретара за образовање и културу Роберт Колар примили су представникепозоришта "Каружа" из Женеве и Српског народног позоришта из НовогСада. У разговору са режисером представе Лоренс Каламом и управником СНПМиливојем Млађеновићем, било је речи о успешно реализованој представи"Троил и Кресида", коју су, у копродукцији, успешно реализовали женевскопозориште и СНП.  Председник Пајтић је истакао значајпредставе, због цивилизацијског и хуманог садржаја, али и због тога што сепоказало да језик не може бити баријера међу људима, поготово умултикултуралним срединама какве су Швајцарска и Војводина. Предложено је да сеу сарадњу – као вид дубљег пријатељства – укључе и професионална позориштана мањинским језицима у Војводини. Председник Пајтић је указао на значај интеркултурализма.Рекао је да прекогранична сарадња у области уметности доприноси да се једнодруштво, историја, традиција и култура приближе свету.        Наглашено је да ће Извршно веће АПВојводине и убудуће подржавати реализацију интеркултуралних манифестација.Очекује се да ће се тако изградити позитиван имиџ наше земље у свету, не самоу култури, већ и у дипломатији и привреди. Мр Бојан Пајтић захвалио се гостима иАмбасади Швајцарске на подршци реализацији овог значајног пројекта.