/ Инђија, петак, 21.09.2007

Уз подршку ВИП фонда, компанија Бауерхин започиње иницијалну производњу у Инђији

Компанија „Бауерхин“ долази изНемачке, из сектора пратеће аутомобилске индустрије, а ВИП Фонд целе годинепромовисао је потенцијале АП Војводине за развој пратеће аутомобилскеиндустрије. Посао ће у две фазе добити преко 500 радника из општине Инђија.Немачка компанија „Бауерхин“започеће иницијалну фазу производње у АП Војводини, у општини Инђија, упонедељак 24. септембра 2007. године. Вредност ове инвестиције је 1,8 милиона евра. Промет који се очекује у овојгодини треба да износи 580 хиљада евра, док се већ у наредној очекују прометод 3,7 милиона евра, а у 2009. години 7,5 милиона евра.Поред наше земље, инвеститор је разматрао могућности за инвестирање уУкрајини, Бугарској и Румунији, али су се због, изнад свега, стручне подршке уорјентационој фази, одлучили да производњу започну у АП Војводини.Централа и седиште немачке компанија „Бауерхин“ је у Грундау, поредФранкфурта. Компанија се бави производњом грејача за аутомобилска седишта, алии електроником. Прецизније речено, компанија производи сензоре за аутомобилскаседишта и као сектор пратеће аутомобилске индустрије послују за реномиранепроизвођаче аутомобила као што су: Ауди, БМW, ДЦ, Фиат, Форд, ГМ, Хyундаи, КИА,Опел, Порсцхе, Ренаулт, Сааб, Скода, Смарт, Волво, ВW, Роллс Роyце, Маyбацх,Масерати, Ламборгхини. Широм света, “Бауерхин&рдqуо; запошљава око 2.000 радника, а имају, поредНемачке, производњу у Канади, Мексику, Кореји, Словенији и Чешкој, а одсептембра ове године започеће иницијалну производњу у АП Војводини и РепублициСрбији. За почетак, производња ће започети са поменутим грејачима за седишта, ауколико буду задовољни са постигнутим резултатима, врло брзо пребациће и својупроизводњу са сензорима у производњу у Инђији. У року од три године, запослиће 300 радника, од којих ће њих 280 радити упроизводњи, а у наредне две године још 200 радника ће бити запослено. Комплетанпроцес рада одвијаће се уз примену стандарда квалитета заштите животне средине.Од почетка ове године, ВИП Фонд је улагао велике напоре у промотивнеактивности у циљани сектор пратеће аутомобилске индустрије, за који је, ранијеизрађеном стратегијом, дефинисан велики потенцијал развоја АП Војводине и сатим у вези веома је значајан долазак ове компаније на тржиште наше земље. У нашој земљи, инвеститор је разматрао шест општина у АП Војводини које супрема упиту задовољавале задане критеријуме (Беочин, Србобран, Инђију, НовиСад, Зрењанин и Нови Бечеј). Након детаљног обиласка локација инвеститор сеодлучио да инвестира у општину Индјија и као пресудни фактор изнео је аргументеда је сама локација, као и општина Инђија веома близу главног града Србије-Београда, па самим тим и аеродрома и аутопута. Ефикасна администрација ОпштинеИнђија радила је са инвеститором како би му олакшала почетак производње, апрофил радне снаге која ће бити запослена долази из текстилног сектора.ВИП Фонд наставиће да ради на промоцији инвестиционог потенцијала АП Војводине,нарочито на промоцији сектора пратеће аутомобилске индустрије из које се ускороочекује још инвестиција.