/ Зрењанин, уторак, 09.10.2007

ВИП Фонд презентује и ове године војвођанске инвестиционе потенцијале у Минхену

Нови Сад, 9. октобар -Фонд за подршку инвестиција уВојводини- ВИП Фонд трећу годину за редом учествује на сајму инвестиција инекретнина “Еxпо-Реал&рдqуо; у Минхену, Немачка. Ове године, ВИП Фонд презентоваће инвестиционепотенцијале АП Војводине у оквиру изложбеног простора Републичке агенције застрана улагања и промоцију извоза СИЕПА, али ће такође на истом простору иГрад Београд преко Дирекције за грађевинско земљиште и изградњу Београдапрезентовати најатрактивније локације за потенцијале инвеститоре.За овај сајам, ВИП Фонд ревидирао је каталог слободнихлокација за инвестирање у коме су учествовале све општине из АП Војводине итај каталог представља производ који се нуди потенцијалним инвеститорима а усеби садржи све расположиве локације за инвестирање са територије АП Војводине. Сајам “Еxпо-Реал&рдqуо; ове године одржава се десети пут уМинхену, а већ првог дана посетило га је преко 20.000 посетилаца из око 70земаља света. Сајам прати око 1200 новинара којима тежи да се представи око2000 излагача из 44 земље међу којима је и наша. ВИП Фондинтензивно разговара са потенцијалним инвеститорима који су све вишезаинтересовани да свој бизнис започну у АП Војводини и Републици Србији.Истовремено конкуренција је велика, тако да је и одговорност на ВИП Фондуозбиљна да покушају кроз директне разговоре аргументима да задрже инвеститореда улажу баш у нашу земљу и да им презентују приоритетне секторе развоја којису дефинисани.  Из АП Војводинеу Минхену су присутне општине Зрењанин и Суботица које лично представљају своје инвестиционепројекте и разговарају са инвеститорима, док су из Србије присутнеПараћин, Пирот, Неготин, Врање и три приватне српске компаније које нудеинвестиционе пројекте.