У Вршцу је данас започела трећа по реду међународна интернет конференција “WWVRSAC 2015.”. Покрајински секретаријат за науку и технолошки развој је генерални покровитељ конференције.
„На конференцији се окупило више од 400 младих људи који су се определили за приватни посао, нису на терету друштву, штавише, они друштво вуку напред својим идејама, сто посто окренути сарадњи са светом“, изјавио је покрајински секретар за науку и технолошки развој Владимир Павлов, нагласивши да је то довољан разлог за подршку Покрајине овом скупу.
„За мене је на првом месту да овим момцима и девојкама ставимо до знања да у нашем друштву постоји свест да је ово тренутно нешто најважније што нам се дешава, и то не само на пословном небу Војводине и Србије. Ради се не само о промени пословног амбијента, већ укупног миљеа живљења. То су момци и девојке који су већ Европска унија, они су свет довели овде“, рекао је Павлов и додао да је мењање менталитета о раду један „мукотрпан и дужи посао“.
Владимир Вашалић, један од организатора ове дводневне конференције, изјавио је да су путем WWVRSAC успешно уцртали Вршац на мапу интернет конференција и интернет дешавања.
„На конференцији причамо како људи могу живети локално и радити глобално, да могу из Вршца и других наших места радити за цео свет, живети по нашим стандардима, а зарађивати колико зарађују Немци или Американци“, рекао је Вашалић и појаснио да постоји око 100.000 упражњених радних места у ИТ сектору, која би могла да се искористе. „Потребно је знање, рад и учење и, за почетак, један просечан рачунар и интернет конекција.“
Мото дводневне конференције је «живи локално-ради глобално», а кроз своје програме промовише послове који се могу радити у нашој земљи за глобално тржиште. На конференцији ће бити представљени људи који успешно живе и раде у Србији, а своје услуге и производе нуде и продају целом свету захваљујући новим технологијама.
Један од организатора конференције је и Војвођански ИКТ кластер, а Покрајински секретаријат за науку и технолошки развој подржао је одржавање конференције са више од 300 хиљада динара.
Конференцију је отворио Гари Вајтхил, из компаније «Дел», који је из Америке допутовао на овај скуп и имао предавње о тајнама светских брзорастућих компанија. Предавач из Темишвара Раду Тићиу је говорио о важности учења програмирања и дизајнирања код деце у раном узрасту. Сва предавања су састављена од личних, успешних прича, као што су живети од логотипа, предузетнички пут једне маме или од фриленса до дигиталне агенције.
На конференцији је учествовао и Владимир Павлов, покрајински секретар за науку и технолошки развој са темом: “Шта је потребно да Војводина постане следећа Силицијумска долина”. Павлов је представио активности Секретаријата усмерене на побољшање свеукупног амбијента и конкретне подршке да ИКТ сектор у читавој Војводини буде замајац новог технолошког развоја и покретач нашег економског раста.