/ , петак, 16.11.2007

Владимир Зеленовић потписао уговоре са представницима општина о додели средстава

НовиСад, 16. новембар – У Извршном већу Војводине Владимир Зеленовић, покрајинскисекретар за архитектуру, урбанизам и грађевинарство потписао је уговоре ододели новчаних средстава општинама за израду пројектно-техничке документацијеза изградњу инфраструктурних објеката у Војводини. Потписивању уговораприсуствовао потпредседник Извршног већа Војводине др Тихомир Симић. Уоквиру реализације Програма распореда коришћења дела средстава за израду пројектно-техничкедокументације (ПТД) за изградњу инфраструктурних објеката у Војводини, деосредстава од прихода од приватизације у износу од 31.793.600, 00 динаракористиће се за подршку војвођанским општинама, казао је Зеленовић. Он јенагласио да се на конкурс јавило 11 општина, односно њихових 14 меснихзаједница. Карактеристично је, истакао је Зеленовић, да је општина Бела Црква,након дужег времена, конкурисала за израду пројеката за израду канализације задва насељена места Црвена Црква и Крушчица, као и да су две општине, Житиште иАлибунар,  конкурисале за израду ПТД запутну мрежу. Општина Житиште за израду регионалног пута у дужини од 2700метара, а општина Алибунар за асфалтирање улица. Остале општине конкурисале суза средства за израду идејних пројеката за канализацију, објаснио је Зеленовић.- Наша жеља је, као и протекле две године, да општинама и месним заједницамаомогућимо да што пре дођу до одобрења за изградњу, што је први услов да могуда конкуришу код фондова, првенствено код Фонда за капитална улагања,Националног инвестиционог плана, али и других фондова при министарствима. Он јенајавио да ће до краја године Секретаријат имати још  једну расподелу средстава за ове намене.
ПотпредседникИзвршног већа др Тихомир Симић говорио је о значају које има инфраструктура запривлачење страних инвестиција. Према његовим речима,  они који су спремни да инвестирајупрвенствено желе да виде каква је наша инфраструктура. Потпредседник Симић сматрада је ово једна од најзначајних конкретних активности Секретаријата и ИВВ којомсе може обезбедити да грађани Војводине живе боље и богатије.