/ Зрењанин, четвртак, 11.10.2007

Војводина отвара врата страним инвеститорима

Брисел, Белгија, 10. октобар -Представници Канцеларије за европске послове, посетили су представништвоиталијанске регије Венето уБриселу. Директор представништва, чанлоренцо Мартини исказао је приоритетнизначај југоисточне Европе, а посебно АП Војводине у развојним плановима овепросперитетне регије која данас има преко 450000 малих и средњих предузећа.Мартини је подсетио на значај присуства Привредне коморе Венета, која јеотворила представништво у Зрењанину. Предраг Новиков се захвалио Влади Венетана подршци коју даје европеизацији наше земље, у оквиру које се реализује иобука представника Извршног већа АП Војводине у Бриселу. У разговору језаједнички констатован велики значај повезивања привредних субјеката из нашихрегија. Новиков је такође пренео позив председника Извршног већа АП Војводинемр Бојана Пајтића упућен италијанским инвеститорима, као и потврду чврстерешености војвођанске администрације да институционално подржи прилив странихинвестиција. Током разговора је покренуто питање почетка рада на потписивањуПротокола о сарадњи две регије. Питање прилива странихинвестиција постављено је и током посете Кући холандских регија, којучине  Гронинген,Гелдерланд, Утрехт, Лимбург, идруге&хеллип;Роб ван Еијкерен, шеф Куће холандских регија, подржао је и креирањезаједничких пројеката из области заштите од поплава, као и управљања воднимресурсима, у чему Холандија има светски признату експертизу.