/ Инђија, четвртак, 12.07.2007

Зрењанин добија нову Спортску халу

НовиСад/Зрењанин, 12. јул – Председник Извршног већа Војводине мр БојанПајтић и председник општине Зрењанин Горан Кнежевић потписали су данас уКарађорђевом парку у Зрењанину, на градилишту нове хале спортова, Протокол осарадњи Фонда за капиталне инвестиције и зрењанинске општине. Овим протокоље обезбеђен и износ од 50 милиона динара за овај велики пројекат.“У Војводини има много добрихвести, у периоду децембар прошле -мај ове године има 25 хиљада незапосленихмање. Томе су поред изузетно успешног рада покрајинских фондова, који суобезбедили 12.5 хиљада нових радних места, допринеле и војвођанске општинеИнђија, Пећинци, Зрењанин које предњаче у привлачењу инвеститора. Фонд закапиталне инвестиције расписаће већ за десетак дана тендер на коме ће локалнимсамоуправама бити додељено чак 8 милијарди динара. Ове године републичкибуџет је први пут директно преузео ставке покрајинског, тако да ћемо унаредним месецима бити у прилици да градимо и обновимо много тога у нашојпокрајини&рдqуо; рекао је председник извршног већа Војводине.Нова спортска хала уЗрењанину биће завршено у марту наредне године, а читава инвестиција вредна јевише од три милиона евра. Овај објекат који ће примати три хиљаде гледалаца,чиниће целину са старом спортском халом у којој ће, после адаптације, спортистимоћи да тренирају. “Зрењанин је први град у Србији са потпунокомплетираном канализационом мрежом и град у који је последњих година уложено600 милиона евра. Наши спортисти међу којима је чак десет кандидата за Олимпијадуу Пекингу, као и наша публика, заслужили су да имају савремену спортску халу.Уосталом Зрењанин је једини град, поред Београда, који је током једне сезоне,имао државне прваке у чак три колективна спорта: кошарци, рукомету и одбојци&рдqуо;рекао је председник општине Зрењанин Горан Кнежевић.Поред председникаПајтића, потписивању Протокола о сарадњи присуствовали су покрајинскисекретар за финансије Јовица Ђукић и директор Фонда за капиталне инвестицијеМомчило  Миловић.