У Скупштини АП Војводине данас је конституисана неформална Зелена парламентарна група посланика.
Седници је присуствовало 42 покрајинска посланика, који су се добровољно определили да буду чланови ове неформалне посланичке групе и да се у оквиру ње, ванстраначки посвете теми заштите животне средине.
Формирање Зелене парламентарне групе посланика подржао је Иштван Пастор, председник покрајинске Скупштине који је председавао Конститутивном седницом.
Својим присуством на седници, подршку су пружили и потпредседници Скупштине АП Војводине: Александра Ђанковић, Снежана Седлар, Дамир Зобеница и Иван Стијеповић, као и Генерални секретар Скупштине Никола Бањац.
Отварајући седницу, председник Пастор је исказао подршку Зеленој парламентарној групи посланика и изразио задовољство великим одзивом посланица и посланика, који су узели учешће у раду те неформалне посланичке групе. Председник је оценио да су постојање и рад Зелене парламентарне групе посланика изузетно важни имајући у виду значај и пажњу коју треба посветити области заштите животне средине и промоцији европских вредности у тој области. Пастор је додао да очекује да ће Зелена парламентарна група посланика у новом сазиву достићи ниво рада који је био остварен у претходном скупштинском мандату и пожелео свим члановима те групе успешан рад.
На конститутивној седници је једногласно изабрано трочлано Председништво неформалне Зелене парламентарне групе у Скупштини АП Војводине, које чине: Бранислава Јефтић, председница, Љубодраг Мишчевић, заменик председника и Александар Јовановић, члан председништва.
На седници је усвојен и Пословник о раду Зелене парламентарне групе.
Након избора, чланови председништва су се захвалили председнику Пастору, потпредседницима и колегама посланицима и том приликом изразили очекивање да ће рад неформална Зелене парламентарне групе посланика бити успешан.
Новоизабрана председница Председништва зелене групе посланика Бранислава Јефтић, казала је да има намеру да рад тог скупштинског радног тела подигне на што виши ниво, стављајући акценат на подизање нивоа свести, иницирање потребних измена прописа и стварање услова за побољшање стања у области заштите животне средине, као и на пружање доприноса у испуњавању веома захтевних услова који су дефинисани Поглављем 27 у преговорима о приступању наше земље Европској унији.
У складу са програмским циљевима, најавила је и сарадњу са сродним радним телима пре свега у Народној скупштини Републике Србије, као и са различитим партнерским институцијама, органима и невладиним организацијама и удружењима која се баве питањима заштите животне средине.